Změny číhají ze všech stran

Krásný den,

nevím, jak Vy, ale já mám pocit, že najednou se všude objevuje pojem změny v mnoha pádech a úhlech.

Mám pocit, že se všichni mění, nebo alespoň mají měnit. Ale kdepak, nic pro mne. Jako zarytý zrozenec ve znamení Býka, mám ráda „svý jistý“ a se změnami si na mě nepřijdou – Tedy ještě donedávna …

Před třemi lety, přesně o prázdninách, když jsem trávila několik dní ve svém rodném městě, jsem měla konečně čas přemýšlet, číst a rozjímat. V tu dobu se mi dostala do ruky knížka Mnich, který prodal své Ferrari a ta mi převrátila život úplně naruby. Ani nevím, jak přesně to začalo, ale děly se změny jedna za druhou. Na ten rok budu vždycky vzpomínat jako na velmi přelomový a podle hesla: když je žák připraven, učitel se objeví, mi po jejím přečtení začaly do života přicházet různé náměty z mnoha stran. Ten rok jsem objevila i projekt Ženy ženám, potom GIFEW, Neurorestart…. prostě totální změna. Cítila jsem v kostech, že je třeba udělat inventuru a zacílit můj život smysluplným směrem, tak, abych se opět cítila sama sebou, abych měla pocit, že cesta, po níž jdu, mi dává smysl a že po ní chci jít, tak, abych byla užitečná i druhým.

IMG_3798

Dnes, když se dívám s odstupem, byla to trochu „ždímačka“. Nicméně jsem přežila a myslím, že se i hodně posunula. Změnila se spousta věcí. Vlastně většina. Nejvíc to, jak jsem vnímala svět, svůj život i sama sebe. 

Slovo změna už mne dnes neděsí. Naopak jsem vždycky zvědavá, kam mne zanese, co nového mi ukáže, co nového se dozvím, a to nejen o světě okolo, ale také o sobě. Často jsem během té doby na sobě pocítila svou nechuť měnit staré zaběhané vzorce, na které jsem si lety zvykla a které, ač mi vadily, byly tak nějak „moje“. Znáte to, lepší vrabec v hrsti..

Když se na minulou sebe dnes dívám, jsem vděčná mé intuici a vnitřní urputnosti, že mne tehdy nakoply a popostrčily z té slavné „komfortní zóny“( jak se dnes s oblibou říká) a vrhly mne do bouře změn, domnělé nejistoty a obav, a hlavně nových možností a řešení.

Vím, že to stálo za to

Pokud se právě teď nacházíte v „bezpečných“ mělčinách vrabce v hrsti, vězte, že holub na střeše nemusí být tak daleko, jak by se mohlo zdát. Někdy stačí natáhnout ruku a možná zjistíte, že je vlastně na dosah. Nebojte se chtít žít podle Vašich představ, kde budete vědět, že „jaký si to uděláš, takový to máš“, a hlavně také, kde si „to budete umět udělat tak, aby Vám v tom bylo dobře“.

Změna vypadá na začátku možná děsivě, ale po prvním kroku už je to mnohem lepší. Uděláte první krok? Změníte něco?

Lucka zmena ebook cover2

Nejste v tom sami. Může Vám v tom pomoci například nový online program Osudová změna, nebo třeba ebook Změna je nový začátek

Co říkáte, půjdeme do toho společně?

S láskou Lucie Lebdušková

www.zmenakterouchcete.cz
www.mujzivotmojezmena.cz