To už je tři roky? To snad ani není pravda!

Už několik dní chodím a  říkám si, co mi říká datum 14.července. Nejdřív jsem si myslela, že je to datum narozenin mého dědy a svátku mojí sestřenice a pak jsem si uvědomila, že to je 13. Až dneska, když jsem dělala změny na webu, jsem si uvědomila, že to je datum, kdy jsme oficiálně vydaly knížku Čekala jsem miminko, ale… 

Je to datum, kdy se před třemi lety narodilo naše miminko o nenarozených miminkách a my, spolu s Liliou Khousnoutdinovou, jsme se staly hrdými maminkami této úžasné knížky.

Ale nebylo to jen o nás, bylo to o spoustě dalších odvážných žen, které přispěly svými příběhy, či radami a inspirací, aby pomohly další spoustě žen, které

  • si potřebují přečíst, že v tom nejsou samy,
  • které potřebují vědět, co si v té chvíli počít,
  • které potřebují slyšet, že je v pořádku být smutná naštvaná, zlobit se na sebe, lidi okolo, Boha…..
  • které potřebují potvrdit, že je v pořádku si odplakat, odkřičet, odmalovat, odskákat, odběhat, odmalovat, odzívat, prostě cokoli OD….., co pomáhá a neubližuje.

Za ten relativně krátký čas, co je naše miminko na světě, mi přišla taková spousta ohlasů, díků a slov vděčnosti, že jsem z toho dojatá. O čem to je? Že tahle knížka, tenhle projekt, jsou potřeba jako sůl. Mluví o těch, které se cítí nepatřičně, protože se něco stalo jinak, než chtěly, než si myslely, než doufaly….

Jsme tady pro ně a alespoň svým dílem pomáháme uzdravovat a hojit. 

S velkým díkem všem, kteří se na této knížce jakkoli podíleli a s láskou Lucie Lebdušková

Jsem máma dvou kluků a dvou nenarozených andílků a psycholožka v jednom.  Pomáhám ženám a jejich blízkým uzdravit bolest ze ztráty miminka v bříšku, protože sama vím, jaké to je a kudy vede cesta ven.