Také někdy hledáte „to něco?“

  • Znáte ten pocit, kdy cítíte, že NĚCO, ale nevíte vlastně CO TO JE?
  • Máte pocit, že by se mělo něco STÁT, čekáte a netušíte, co máte udělat, aby SE TO stalo?

Někdy, když je toho na mne moc, se mi najednou někde v hlavě stane takový zásek. Jakoby se přemýšlení zastavilo a nechtělo mě TO pustit dál. Jakoby mi něco uvnitř mne říkalo: Teď to stejně nejde, teď to nevymyslíš, musíš se zklidnit a „položit na hladinu a plout s proudem“.

Znáte to? Zažili jste to někdy?

Je to takový ten pocit, kdy se vám vlastně nechce nic dělat, na každý nápad si řeknete: Hm, hezký, ale…

Víte, co mi v tu chvíli nejvíc pomáhá?

Sednout si a psát. Psát cokoli, klidně blbosti, psát, jak se cítím, co mi běží hlavou, co bylo včera k obědu, prostě cokoli. A když takhle píšu několik minut, najednou si uvědomím, že moje hlava mi dává naprosto jasné a srozumitelné zprávy, návody, poselství, rady, co bych měla udělat jako další krok.

Znáte i tento pocit?

Dovolili jste si někdy ten luxus jen tak nechat plynout myšlenky či slova a dostat se až za ně? Na ty navyklé způsoby a vzorce myšlení, abyste za nimi našli sebe?

Často hledáme návody okolo nás, v knížkách, časopisech, seminářích…, málokdy si však dopřejeme ten luxus chvilku jen tak být pozorovatelem sebe sama.

Některé ženy, hlavně ženy s malými dětmi a spoustou práce mají pocit, že na tyhle blbosti nemají čas. A já je chápu, často jsem jedna z nich. Když se však domluví hlava s tělem a najednou mám velikou touhu najít to NĚCO, nejde odolat 🙂

Někomu též pomáhá vzít papír, pastelky a nechat volně plynout barvy po papíře. I to je cesta a mnohdy ještě bližší našemu srdci, naší duši. Není totiž o přemýšlení, není o slovech, je jen o prostém bytí. Zkuste si ji schválně někdy sami. Staňte se dítětem, vezměte pastelky a bez posuzování kreslete. Zahoďte stud, pocit, že neumíte malovat a jen si užijte ten proces „vyčištění hlavy“. Malujte to, kdo jste, jak se cítíte a prostě vše, co vám přijde pod ruku. Uvidíte, že je to velmi očišťující a inspirující.

Prostě si to dovolte a užijte! Chce to jen chtít slyšet ten tenounký hlásek uvnitř vás, který chce o sobě dát vědět.

Jsem zvědavá, na co při svých TADY A TEĎ procesech přijdete.

Přeji Vám krásný den a těším se na vaše postřehy!

S láskou Lucie Lebdušková

ráda inspiruji lidi, aby našli svůj potenciál ke spokojenému a naplněnému životu.

www.lucielebduskova.cz