Na čem opravdu záleží?

Krásný den,

dovolte mi se s Vámi podělit o jedno listopadové zamyšlení, které by mohlo přinést nový pohled i do Vašich životů. Pevně v to věřím.

V posledních dnech se snažím uzavřít všechny „rozdělané“ projekty. Dodělat věci, které mohou žít svým „vlastním životem“ i beze mne, abych nastavila svůj pracovní život na autopilota a mohla se naplno věnovat tomu osobnímu, potažmo rodinnému.

IMG_9267

Moje tělo mi dává každý den najevo, že jsem ale opravdu těhotná, takže bych to měla respektovat, přestat se honit za vším, co okolo mne letí, smířit se s tím, že několik měsíců nepůjdu na žádný workshop, nebudu součástí žádných online programů, ale že odemne život žádá úplně jinou roli. Aby bylo jasno, neznamená to pro mne, že život končí. Naopak nový život začíná a já se na něj moc těším. Těším se na to, že budu opět naplno máma a budu si to užívat. (i s  kruhy pod očima z nevyspání to bude prima 🙂

Takže se jedny dveře zavírají a naprosto přirozeně se otevírají druhé. I tato změna je totiž Nový začátek. Je to velmi přirozený a plynoucí proces, stačí mu jen „nezavazet“.

A teď k tomu hlavnímu: Dnes jsem dostala dva velmi zajímavé maily. Ráda bych se s Vámi podělila o jejich „přínos“.

  • Z jednoho jsem si odnesla důležitý vzkaz: že ani tak nezáleží na tom, co se kolem nás děje, ale jaký k tomu máme vztah my (je to sice jasné, ale dnes mi to přišlo nějaké úplně nové a změnilo to pohled na spoustu věcí) Odnesla jsem si z toho poučení, že jsou pro mne vztahy na prvním místě. Pokud o něco stojí opravdu pečovat, jsou to vztahy.
  • A druhý byl moc zajímavý článek o smrti. I tady se mi objevilo téma vztahů. A toho nejsilnějšího a nejobávanějšího: já a smrt. Není to něco, nad čím by člověk přemýšlel každý den, ale když už jej to napadne, je fajn v tom mít jasno.
IMG_3948

Nedávno byly Dušičky. Zapálila jsem svíčku všem, na které jsem si vzpomněla, včetně našich dvou nenarozených miminek a cítila klid v duši. Že jsou věci prostě tak, jak mají, i když se mi to třeba nemusí líbit. Vždyť si na kohokoli z nich můžu kdykoli vzpomenout a „říct jim“, co bych chtěla. Jsem ráda, že byli součástí mého života a jsem vděčná za to, že jsme se potkali.

  • Ve světle těchto dnešních poměrně hlubokých prožitků mi pak připadá malicherné řešit, zda jsem už stihla odepsat na všechny maily a dokončila všechny faktury.

Proto navrhuji

Soustřeďte se na věci, které Vám dávají klid „v duši“ a u nichž máte pocit, že je to tak, jak to má být. Protože právě tenhle pocit vám může dát sílu pro ty drobné „malichernosti“, kterými se leckdy zahrnujeme.

Tak co, na čem Vám opravdu záleží?

  • Sedněte si a napište si, co jsou ty věci, které jsou pro Vás důležité a začněte svoje seznamy úkolů právě od nich.
  • Chcete zavolat někomu, koho máte rádi? Jet za ním? Napsat mu? A co Vám brání?

Dávejte pozor, abyste pod balastem každodenních drobností neztratili to, co je pro Vás důležité.

Přeji Vám krásné dny a pocit klidu a míru nezávisle na tom, co se děje „tam venku“.

S Láskou Lucie Lebdušková

pomáhám ženám rozkvést