Moje cesta ke konstelacím

Když jsem se před asi 15 lety poprvé dozvěděla o konstelacích, byla to pro mne taková „Jupí akce“. Co to je? K čemu je to dobré?

Prokousávala jsem se množstvím konstelačních seminářů a proslzela a posmrkala snad tuny kapesníků. Ale našla jsem způsob, jak ze sebe postupně sundávat nánosy svých křivd, pocitů nedostatečnosti, odmítnutí a nejistot. Našla jsem způsob, jak pochopit svoje rodiče, prarodiče a další blízké, kterým jsem zazlívala, jaké zážitky mi v životě připravili. Naučila jsem se na svět dívat novýma očima a pochopit svět i z té druhé strany. To mi pomohlo zbavit se různých křivd, odpustit spoustu situací, které jsem dříve nechápala a opustit tato zranění, aby mohla dojít k uzdravení.

Konstelace jsou velkou cestou sebezkušenosti a když se člověk rozhodne stát se lektorem a terapeutem pomocí metody konstelací, znamená to, že musí být nejprve prokonstelovaný skrz na skrz a ani tady cesta nekončí…

Každá konstelace se dotýká našich vzorců, návyků, naší bytosti a našeho lidství, takže nikdy člověk nemůže říci – nic si neodnáším. Naopak vždycky nakonec zjistíme, že to, co řeší jeden člověk, řeší i spousta dalších. Proto naprosto miluju práci na seminářích konstelací, kdy od prvotní nejistoty – co mne to tady vlastně čeká, se pocity mění během dne na odpuštění, úlevu, radost i vděčnost.

Chcete se pustit do řešení vztahových i jiných potíží pomocí metody systemických konstelací?

Napište mi, ať se můžeme setkat.

Děkuji a přeji Vám krásný den.

s láskou Lucie Lebdušková

psycholožka, psychoterapeutka a certifikovaná lektorka systemických konstelací