Když něčemu věřím, stává se to mojí pravdou

Dnes je úplněk. Úplněk ve Štíru. Sice moc netuším, co to znamená, ale stačí mi, že je úplněk. Věřím tomu, že úplněk má zvláštní moc, má svoje kouzlo a svou sílu. Věřím, že mi pomůže posvítit si na to, co bych ráda ve svém životě změnila, na to, co do něj patří a na to, co můžu „pustit“ a nechat jít. Začíná to úklidem věcí kolem mne a končí třeba „neužitečnými“ myšlenkami a pocity.

Někteří si na úplňkovém světle nabíjejí kameny, někteří sbírají bylinky, někteří drží půst a někteří špatně spí. A některým je to úplně jedno.

Když jsem kdysi pracovala v psychiatrické léčebně v Kroměříži, náš primář a zároveň ředitel, vážený lékař a racionální člověk říkal, že o úplňku jsou pacienti neklidnější a že je více příjmů, to znamená, že je do léčebny přivezeno více „bláznících“ pacientů. Náhoda nebo na tom opravdu něco bude? Co myslíte Vy?

Ať je to tak jako tak, já „na úplněk a jeho sílu věřím“, a proto je pro mne v tuto chvíli nějak významný. Třeba tím, že si jej uvědomuji, přemýšlím nad svým životem, dávám na sebe větší pozor a taky dávám pozor na to, co říkám a o čem přemýšlím.

Znáte to pořekadlo, že stokrát nic umořilo vola?

A to je právě ono, stejné je to i s našimi myšlenkami, pocity, emocemi, s tím, co se nám v životě děje a jak to prožíváme. O čem  jak přemýšlíme, tím se stáváme.

Když si člověk neustále dokola omílá, že je všechno špatně a nic nemá cenu, stává se sám sobě „prorokem“ a pak už jen pozoruje, jak jde vše „do háje“. Když máte ale človíčka, který jde životu vstříc s úsměvem na tváři, vidíte, že se mu dějí trochu jiné věci. Nebo si je minimálně překládá jinak. A o tom to přesně je. Když vidíme sklenici poloprázdnou, tušme, že bude brzy dopita, když ji vidíme poloplnou, najednou je v ní víc, co myslíte?

Takže se ve světle úplňku zkusme více zaměřovat na to, jak myslíme, jak se cítíme a zkusme popřemýšlet – je tohle opravdu ta cesta, po které chci jít? Nebo by to chtělo změnu – Nový vítr do plachet, nový pohled na svět?

Ať už začnete tím, že se budete zaměřovat na to lepší, o život přináší, nebo že budete zkoušet dávat situacím nové významy a hledat jejich pozitivní poselství, nebo se třeba dáte na používání afirmací, nebo se pustíte do opravdového „životního úklidu“ – držím Vám palce!

Nejde o to, odkud člověk začne, ale že vůbec začne. A třeba Vám na to Vaše rozhodnutí ten úplněk na nebi pěkně posvítí.

Opatrujte se a brzy zase nashle!

S láskou Lucie

www.lucielebduskova.cz

Jsem máma dvou nenarozených andílků a psycholožka v jednom.  Pomáhám ženám a jejich blízkým uzdravit bolest ze ztráty miminka v bříšku, protože sama vím, jaké to je a kudy vede cesta ven. Více se dočtete na www.cekalajsemmiminko.cz