Jožin končí, narodila se Lucie

Vždycky se mi líbily moje bicepsy. Byla jsem na ně pyšná. Chodila jsem do posilovny a makala na nich. Byly mojí chloubou, čím větší, tím lepší. Unesla jsem větší závaží než moje kamarádky a byla jsem na to patřičně pyšná 🙂 Vždycky jsem si zakládala na tom, že jsem silná. Pocházím z rodu silných žen a jsem přece taky silná! Sice ne tak, jako ony, což mi dávají patřičně najevo, ale jsem. Když mi někdo řekne, že jsem silná ženská, zapýřím se a jsem na sebe patřičně hrdá. Jde to vidět! Jen tak dál! Super! Křehkými ženami pohrdám. Jsou to fňukny. Člověk si přece musí umět udělat věci sám. Nespoléhat se na nikoho, všechno zvládnout.

Pod tímto životním krédem vycházím do ulic. Obula jsem si kanady, oblekla maskáče, navlekla krosnu na záda a mířím na nádraží za přírodou, stanem či širákem, daleko od lidí, fňuken, umělohmotných krasavic, mezi lidi, kteří mi rozumí, tam, kde můžu být pořádný „chlap“. Taky tu mám přezdívku Jožin. Tady totiž dokážou ocenit mou tvrdost a sílu.

…kolik let jsem se chlubila tím, že dokážu všechno zvládnout, že nikoho nepotřebuju, že si se vším vystačím sama…

Nemůžu tomu uvěřit, že právě tohle je to, co jsem si s sebou do života odnesla od žen v mém rodě. Co je paradoxní, i když možná i pochopitelné, vyrůstala jsem bez táty. V mé výchově však bylo mužského prvku až až. Všechny ženy u nás jsou vlastně mnohem více muži než ženami. Jak je tohle možné? Když se dívám kolem sebe, vidím tolik mužů v ženských tělech, tolik strachu být ženou, být sama sebou, až se mi chce brečet. Kam jsme se samy sobě ztratily? Od dob mého běhání po lesích a uctívání svalů už uběhla pěkná řádka let. Změnila se spousta věcí, dospěla jsem a „zmoudřela“ Něco mužského je ve mně však stále velmi dominantní a hrdé na sebe samo…..

….Jsem nesmírně vděčná za chvíli, kdy se do mého života přimotala Alice a její program Ženy Ženám, maily, přednášky a knížky. Zavedly mne do koutů, kde jsem nikdy předtím nebyla a pomohly mi najít ženskou podstatu uvnitř mne samotné. Z původního pohrdání „dalšíma pipuškama“ se tak stal obdiv, vděk, hrdost, touha a láska. Jsem nesmazatelně prosáklá ženským elementem. Jožin končí, narodila se Lucie.

Moc za to děkuji!

S Láskou Lucie

(Tento článek byl již publikován na www.zenyzenam.cz)