Jak jsem se ocitla na židli u Jardy Duška

Krásný den, jak asi víte, vytvořila jsem projekt Čekala jsem miminko (www.cekalajsemmiminko.cz), který je pro rodiče, co prošli ztrátou miminka v těhotenství.

V červenci nám vyšla knížka Čekala jsem miminko, ale...kde jsme spolu s dalšími ženami sdílely své příběhy o této ztrátě a o tom, co nám pomohlo to více či méně zvládnout.

Teď už zbývá jen, jak to udělat,  aby se o projektu a knize dozvědělo co nejvíce lidí a projekt tak mohl pomoci co nejvíce bolavým srdcím“ – běží mi hlavou několik posledních měsíců.

Od doby, kdy jsem se na to ptala poprvé vzniklo několik různých aktivit (mých či vydavatelky knížky Lilie Khousnoutdinove), terapeutických aktivit, seminářů, rozhovorů a článků, ať již teprve připravovaných či již v éteru (například na straně 50 v prosincovém Cosmopolitanu) a najednou volá kamarádka, zda bych chtěla být účastná debatě v pořadu DušeK v divadle Kampa , která bude tentokráte o smrt. Rovnou mi dala číslo na pana Jaroslava Duška, ať to doproberu spolu s ním.

Byla jsem úplně paf, že mám volat někomu, koho znám jen z filmů, ale jelikož vím, že tu nejsem za sebe, ale za nás všechny rodiče, co chtějí, aby se věci pohnuly, šla jsem do toho. Dohoda nakonec zněla tak, že přijdu na onu akci DušeK, budu sedět někde „po ruce“  pódia a ve chvíli, kdy přijde řeč na naše téma, připojím se a sdělím něco o knížce, projektu, mých důvodech, proč atd.

Jak to nakonec dopadlo se dozvíte na tomto odkazu:  http://www.ceskatelevize.cz/…/1…/214251000300074-smrt/video/

 Jarda a jeho hosté na téma smrt: (zleva)  Martina Vrátná , Viliam Poltikovič, Monika Hasalová , Lucie Lebdušková 🙂 a Marek Uhlíř

Máte-li chuť se k nám připojit v našich aktivitách, šířit informace o projektu,  či poléčit vlastní bolístky, ozvěte se mi, nebo mrkněte na stránky www.cekalajsemmiminko.cz

Děkuji, s láskou Lucie Lebdušková
autorka projektu Čekala jsem miminko