3 tipy, jak se v téhle době nezbláznit

  • Taky máte pocit, že je tahle doba nekonečná a už Vás to prostě nebaví?
  • Hledáte, jak na to, aby to rychleji ubíhalo, ale na nic kloudného jste nepřišli?
  • Nebo máte pocit, že v tohle „bláznivém“ období vůbec nemáte čas na sebe?
  • Nebo něco úplně jiného či od všeho trochu?

Tak tomu naprosto rozumím.

V těchto dnech, (plus mínus, to bude rok), kdy se život většiny lidí otočil vzhůru nohama. Někdy mám pocit, jakobych byla v nějaké sklenici, někdo mně protřepal – do stran, hlavou dolů a zpátky, a zamíchal a pak tak nějak vyplivl.

No ale vzhledem k tomu, že žijeme dále, je třeba si na změnu zvyknout jako na součást života. Možná i na to, že nikdy nevíme, co bude za chvilku nového. Inu, vždycky se říkalo: Změna je život. No, tak tohle je ono.

Ty jo, tak tohle jsme tím nemysleli, namítnete možná. To nikdo.

Naštěstí v tom ale nejste sami. Nikdy. Vždycky, i když to zrovna vypadá, že nikde nikdo není, je někde venku někdo, kdo je ochoten Vám pomoci.

Pro někoho je to rodina, pro někoho jeho blízcí, kamarádi, spolužáci, spolupracovníci a v některých případech prostě pomáhající profese. Sociální pracovníci, zdravotníci, linky pomoci, dobrovolníci…. Prostě vždycky je tu někdo, na koho se můžete obrátit, když „je nejhůř“.

Spousta lidí dnes pro tento účel využívá sociální sítě a tam je lidí nespočet! Možná jste to i Vy, hledáte inspiraci, radu, řešení. Třeba právě teď.

Inspiraci nesu, radu možná též, řešení…to nevím, uvidíte sami. Podělím se s Vámi po poznatky, která jsem nasbírala za ten rok já a třeba v nich najdete něco užitečného i pro sebe.

HLAVA

Odborníci radí: Je třeba nakrmit mozek užitečnou stravou. Tím se v tomto ohledu ale nemyslí Lecitin, Ginkgo biloba, ty správné proteiny, Omega 3 nebo další podobné vychytávky (i když tyhle jsou též důležité a užitečné). V tuto chvíli tím myslím stravu myšlenkovou.

Určitě jste si všimli, že když sledujete katastrofy, přibývající čísla nakažených či jiné „děsivé“ zprávy, náladu Vám to nespraví, ba právě naopak. Z toho naprosto logicky plyne, že když se chcete cítit psychicky lépe, je dobré se zaměřit na to, co je v tuto chvíli dobře. Na to hezké, co je v pořádku. Chvilku u toho pobýt a třeba si v duchu i poděkovat za to hezké, čeho se Vám v životě dostává. Tomu se říká vděčnost 🙂

Na co zaměřujeme pozornost, to roste.

Když tedy zaměřujeme pozornost na to špatné, vidíme toho ještě více, než předtím. A když hledáme to dobré, i to časem najdeme na více místech.

  • Když jsem slibovala mé osobní tipy, tady jsou: Během uplynulého roku mi hodně pomáhal Dr. Joe Dispenza a jeho online programy. Pokud jsme se v uplynulém roce někdy viděli, určitě jsem Vám o něm vyprávěla. Je to neurovědec, který mě toho tolik naučil! O mozku, o psychice o podvědomých programech, je to opravdu velmi moudrý a zkušený člověk, který mi změnil život.

Pokud Vás zajímá, o kom mluvím, můžete jej a spoustu dalších podobně inspirativních lidí najít na Healing Summitu, který zdarma začíná již ve středu 17.3.21. Je to právě takový summit jako ten, kde jsem jej loni poznala. Vřele Vám jej doporučuji.

Pokud hledáte kvalitní stravu pro hlavu a srdce, tohle je určitě výborná příležitost

TĚLO

Už staré známé přísloví tvrdí: Ve zdravém těle, zdravý duch. A má pravdu. Žijeme v době, ve které na nás na každém rohu číhá spousta stresu a pokud mu podlehneme, dovolíme mu ovlivnit naše tělo, je to průšvih. Tělo ve stresu řeší otázku zda BOJOVAT nebo UTÉCI a rozhodně nepomáhá naší imunitě, aby dělala to, co má, neboli CHRÁNILA nás před škodlivými bacily zvenčí.

Proto tedy pozor! Stres není přítel, proto je třeba se mu vyhýbat. A když už jej máte v těle nahromaděný, nejlepší je jej z těla dostat pohybem. Ať už je to svižná procházka, běh venku či doma na pásu, nějaké cvičební video na Youtube, prostě cokoli. Někomu vyhovuje jóga, někomu kardio, někdo se potřebuje pořádně „vyšťavit“. Mně osobně v době karantény zachránilo každodenní cvičení Jillian Michaels, u kterého jsem se vždycky „vybila“, „vyvztekala“ a mohla být pak zase ta klidná a příjemná paní psycholožka ;-).

Prostě myslete na svou fyzickou i duševní pohodu, najděte si to, co vám sedí a jděte do toho! Uvidíte, že při pohybu nejen vyplavíte stresové hormony, ale také získáte hormony štěstí, endorfiny, posílíte imunitu a vyčistíte i hlavu a to za to stojí.

ODPOČINEK/RELAX

Samozřejmě je velmi důležité dobíjet baterky i jinak, než fyzickou aktivitou.  Potravu pro mysl, může být čtení, přednášky či dokumenty, prostě je výborné občas prostě „vypnout“. Ať už v úplném tichu, venku v přírodě, nebo za pomoci různých meditací či relaxací na Youtube (klidně mrkněte i na ty mé 😉 ). Výběr nechám na Vás, jen nezapomeňte, že s klidnou myslí si věci zvládají mnohem lépe! 

Nebojte, všechno jednou skončí a pak zase vysvitne sluníčko, musíme jen vydržet!

Držím nám všem palce a přeji Vám krásný den!

S Láskou Lucie

 

 

PS: Tady mám své tři největší Covidové pomocníky 🙂 (Jillian Michaels, Joe Dispenza a Gregg Braden – další vědec, kterého též uvidíte na Healing summitu)

A kteří jsou ti Vaši? Podělte se a inspirujte ostatní 😉